Jeśli chcesz zarobić pieniądze to trawiłeś idealnie. Nasz serwis to źródło wiedzy na temat pracy w Internecie. Internet to potężny rynek, przez który przepływają miliony dollarów rocznie. Część tych pieniędzy może być Twoja!

czytaj dalej »

Praca Przez Internet

Programy Partnerskie

Konta Bankowe

Warto zadbać o bezpieczeństwo

Dział ten powinien przeczytać każdy kto chce zarabiać pieniądze przez Internet i nie tylko, dlaczego? W Internecie jak dobrze wiesz roi się od wszelkiego rodzaju wirusów i szpiegów, a jeśli w grę wchodzą pieniądze (jak jest u nas) natężenie tych wszystkich "śmieci" wzrasta. Nie możemy pomagać hakerom, musimy dbać o zabezpieczenia naszego komputera, a tym samym naszych pieniędzy. Ataki na konta bankowe są bardzo rzadkie, ale jednak się zdarzają, więc musimy się z nimi liczyć. Nawet minimum bezpieczeństwa zapobiega przed przykrymi niespodziankami.

Dbaj o hasła

Częstym błędem internautów jest po prostu ustawienie złego hasła, dlaczego złego? Pamiętaj: nie ustawiaj hasła w bankach, gdzie trzymasz pieniądze oraz w firmach takiego jak na GG czy e-mailach itp. ponieważ takie hasła są bardzo łatwe do złamania, a haker tylko czyha na takie okazje. Bardzo dobrze, gdybyś w bankach miał inne hasło niż w firmach i nie typu "mojehaslo" tylko ciąg bezsensownych liter i cyfr, np. "1jdas2kasj0423ks" itp. Błędem jest także zapisywanie haseł na dysku twardym komputera, lepiej gdzieś sobie je zanotować w zeszycie itp.

Czy Twoja przeglądarka jest idealna?

Doświadczenie pokazało, że osoby które obsługują się przeglądarką Internet Explorer łapią dużo więcej wirusów i szpiegów od ludzi mających np. Mozillę Firefox. Przestrzegam przed tą przeglądarką, ja od czasu przejścia na Firefoxa nie formatowałem dysku od pół roku (wcześniej robiłem to raz na miesiąc). Firefox ma najnowsze zabezpieczenia i mnóstwo dodatkowych funkcji typu np. blokada wyskakujących okienek itp. To jest przeglądarka numer jeden na świecie. Jeśli poważnie myślisz o pracy w Internecie zrezygnuj z IE jak najszybciej.

Stop wirusom

Aby zabezpieczyć się przed wirusami i szpiegami trzeba pobrać kilka programów, na szczęście wszystkie są dostępne w bezpłatnych wersjach i można je pobrać przez Internet. Podstawowymi programami antyszpiegoskimi są: Ad-aware SE Personal oraz Spybot Search. Jeśli chodzi o programy antywirusowe to jest ich bardzo dużo na rynku, najlepiej raz na jakiś czas skanować komputer kilkoma antywirusami, a jednego używać przez cały czas (ponieważ używanie 2 i więcej programów strasznie obciąża komputer). Darmowe wersje programów antywirusowych można łatwo znaleźć.Copyright © 2004-2019 by pieniadz.net - Wszelkie prawa zastrzeżone - Projekt i wykonanie Tomasz Nowakowski