Bezpieczne inwestowanie? Zakup waluty przez internet?

Dzisiaj każdy może bezpiecznie inwestować swoje pieniądze na giełdzie i w ten sposób zarabiać a wszystko dzięki możliwości założenia konta maklerskiego. Zazwyczaj założenie konta dzięki któremu możemy przez internet zupełnie realnie inwestować trwa jeden dzień, a w zasadzie kilka minut jeśli wejdziemy do odpowiedniego oddziału banku po piętnastu minutach możemy wyjść wrócić do domu i rozpocząć grę o ile posiadamy odpowiednią ilość środków. Logujemy się na swoje konto i już możemy inwestować. Należy tutaj jednak zwrócić uwagę na to że od każdej transakcji jest pobierana pewna prowizja, niezbyt duża bo zazwyczaj nie przekraczająca połowy procenta jednakże przez to wymagane jest pewne przemyślenie decyzji. Dodatkowo dane do analizy możemy zbierać z internetu lub możemy wykupić specjalny pakiet gdzie mamy bieżące ceny akcji i materiały pomocnicze, zazwyczaj część takich materiałów jest od razu dostępna za darmo. Trzeba jednak pamiętać że gra na giełdzie nie wiąże się jedynie z zarabianiem ale także z pewnymi stratami więc ryzyko pomniejszenia swojego kapitału jest całkiem spore w zależności od tego jak gramy. Banki oferują znacznie szerszą ofertę niż konta maklerskie. Możemy inwestować także w fundusze inwestycyjne i inne produkty takie jak lokaty strukturyzowane czy obligacje.

Dzisiaj sieć internetowa rozwinęła się na tyle aby dawać nie ograniczoną ilość opcji inwestowania oraz zarabiania pieniędzy. Jedną z takich opcji inwestowania jest możliwość wymiany walut. Przypomina to trochę grę giełdową, obserwujemy kursy walut i kiedy są niskie to kupujemy a kiedy są wysokie sprzedajmy a naszym zyskiem jest różnica pomiędzy zakupem a sprzedażą pomniejszona o prowizje i koszty które ponieśliśmy w związku z przeprowadzeniem transakcji. Inwestować w waluty możemy w zasadzie na kilka sposobów ponieważ istnienie wiele kantorów online a możemy także konwertować waluty w bankach i różnego rodzaju systemach płatności międzynarodowych takich jak paypal. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak serwis umożliwiający handel pomiędzy użytkownikami. Opcja ta jest najkorzystniejsza ponieważ w tym przypadku prowizje są najmniejsze a kursy są wynikiem działań rynkowych. W takich serwisach prowizja wynosi ułamek procenta od pośredniczenia. Kursy walut są o tyle bezpieczniejsze od inwestowania w akcji na giełdzie o ile waluty są stabilniejsze jednakże jest też druga strona medalu ponieważ na stabilniejszych walutach jednocześnie można zarobić mniej ze względu na słabsze wahania. Ogólnie waluty to jedna z najlepszych opcji inwestowania w internecie.

Kiedy zarobiliśmy już pierwszy tysiąc czy to przez klikanie (zapewne trochę to zajęło) czy to przez programy partnerskie warto by pomyśleć o jakiejś inwestycji aby jeszcze bardziej powiększyć nasze zarobki przez Internet. Jedną z takich form inwestycji są lokaty. Mamy multum banków i dzisiaj każdy bank ma możliwość konta internetowego, które zresztą jest nam potrzebne do inkasowania różnego rodzaju wypłat. Lokaty to najbezpieczniejsza opcja inwestowania zarobionych pieniędzy jednakże najmniej efektywna, szczególnie dzisiaj kiedy mamy tak niskie stopy procentowe. Można zauważyć że poziom oprocentowania lokat pomniejszony o podatek od oszczędności niemal zrównuje się ze stopą inflacji. Tak więc czy warto inwestować w lokaty? Otóż warto jeśli lubimy bezpieczeństwo a nie lubimy nawet najmniejszego ryzyka, bo może i nie zarobimy w ten sposób zbyt wiele albo i w ogóle jeśli by patrzeć na to nominalnie jednakże jeśli będziemy pieniądze po prostu trzymać to poniesiemy niepotrzebną stratę a przecież strata nas nie interesuje. Kiedy nie chcemy kontrolować lokat czy zamrażać środków na stałe mamy doskonały substytut jakim są konta oszczędnościowe. Zazwyczaj na takich kontach mamy oprocentowanie zbliżone do tego na lokatach i możemy raz w miesiącu wypłacać środki z takiego konta bez żadnych konsekwencji.