Blog modowy, blog kulinarny? Zarabianie na blogu

Jedną z najpopularniejszych form zarabiania na własnej stronie internetowej jest prowadzenie własnego bloga. Może być to blog modowy, czyli poruszający tematy mody, ubrań i zakupów ubrań w internecie. Może to być blog kulinarny – na którym znajdziemy przepisy kulinarne, pomysły na śniadanie, obiad i kolację. Dla bardziej ambitnych może to być blog naukowy o wiedzy i nauce – pomysłów jest całe multum.

Wymaga to nieco lekkiej ręki do pisania i ciekawej narracji w zależności od tego jakiej tematyki jest nasz blog. I tutaj właśnie jest sprawa istotna ponieważ tematyka bloga musi być taka aby zainteresowała całkiem sporą rzeszę ludzi bo kogo dzisiaj interesuje plecenie koszyków. Ze strony technicznej założenie bloga jest naprawdę łatwe ponieważ wystarczy zainstalować odpowiedni system na serwerze co ogranicza się do pół godziny roboty z dokładnym przestudiowaniem instrukcji obsługi. Następnie umieszczamy na naszym blogu treści. Kiedy już mamy ciekawe treści wstawiamy małą niezbyt rzucającą się w oczy reklamę aby z samego początku nie zniechęcić naszych użytkowników. Należy tutaj pamiętać o ważnej rzeczy aby nasze teksty były unikalne ponieważ jeśli po prostu skopujemy informacje z jakiejś strony to kiedy nasz blog stanie się bardziej popularny możemy zostać posądzeni o kradzież. Po umieszczeniu reklamy przystępujemy do zaprezentowania naszego dzieła większej rzeczy odbiorców, w tym celu piszemy o naszym blogu na różnego rodzaju forach i w postach gdzie na zadane pytania odpowiedzi można znaleźć w naszym blogu. Ostatnim niekończącym się krokiem jest dodawanie coraz to nowych ciekawych treści aby użytkownicy powracali. W ten sposób można zdobyć wielu użytkowników dzięki którym można zarobić spore pieniądze.

Kiedy już znudzi ci się klikanie w reklamy i chciałbyś poczynić krok dalej w zarabianiu przez Internet ciekawym rozwiązaniem jest założenie lub przejęcie własnego serwisu zarobkowego. Zdecydowanie odradzam to osobom które nie miały jeszcze styczności z tą dziedziną lub dla osób nie posiadających dużej cierpliwości całą resztę zachęcam do sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu przedsiębiorczości. Jeśli nie potrafisz postawić takiego serwisu a masz trochę środków na taką inwestycję warto by popytać administratorów tych starszych serwisów o pomoc a zapewne znajdzie się kilku chętnych do pomocy, oczywiście z pewne wynagrodzenie. Jeśli chodzi o koszt postawienia swojego własnego serwisu od podstaw nawet na zlecenie to można go zamknąć w pięciuset złotych. Kiedy serwis już stoi można przejść do pierwszej inwestycji w promocje. Z drugiej strony można po prostu powiadomić najlepszych promotorów o starcie i namówić ich na rozpoczęcie promocji w ten sposób pozyskujemy pierwszych użytkowników bez wkładu własnego. Następnie trzeba pozyskać pierwszych reklamodawców. Jest to rzecz najtrudniejsza i to tak jakby pierwszy egzamin na przetestowanie naszej przedsiębiorczości. Kiedy mamy dobry sposób na pozyskiwanie reklamodawców sukces mamy w dłoni ponieważ reklamy oznaczają nowych użytkowników a nowi użytkownicy oznaczają nowych reklamodawców. Pozostaje nam jeszcze umieścić jakieś dodatkowe reklamy, które zarobią na pokrycie kosztów związanych z obsługą hosta i robienie regularnych wypłat.